Mijn favoriete Arubaanse & Curaçaose gerechten

23/02/2018

Directora di biblioteca sra. Astrid Britten, tabata presente na e presentacion oficial di e buki nobo ‘Mijn favoriete Arubaanse & Curaçaose gerechten’ diaranson anochi. Esaki a tuma lugar den Cooking studio di Superfood Plaza. James Ocalia ta autor di e buki aki y coordinador di e proyecto. James cu a siña cushina di su mama y su wela ta trece su produccion cu entusiasmo.

James ta conta cu amor di su cultura, su famia, cushinamento y cierto parti di e historia di e islanan. Banda di esaki James a percura pa bunita ilustracion pa medio di potret, hunto cu e lay-out design esaki a resulta den un publicacion masha colorido, rico y atractivo. E ta skirbi di un manera simpel y accesibel pa un y tur, kokinan di tur edad. Pa local y turista y turesnan interesa den cushina crioyo. Sra. Britten a ricibi un ehemplar pa e colleccion nacional. Esaki ta un publicacion di Ocalia books, February 2016, ISBN 9789082438802 mas informacion via FB

*****

Het kookboek mijn favoriete Arubaanse en Curaçaose gerechten is een uitnodiging voor een culinaire en culturele ervaring. Geschreven door de Arubaanse auteur die in Nederland heeft gewoond tijdens zijn studie en nu terug is op Aruba. Dit boek bevat veel foto’s en verhalen en gedichten over zijn beleving van de Arubaanse en Curaçaose gastronomie.